De stuifmeelspeurders
Deborah Hocking
Nederlands | 25-04-2025 | 36 pagina's
9789465000299
Hardback
Bekijk inkijkexemplaar
18,99
voorraad is indicatief
ophalen en betalen in de winkel
Korte beschrijving/Annotatie
Interactief informatief kinderboek over bestuiving. Het laat zien hoe bloemen uitgroeien tot fruit en legt uit hoe stuifmeel wordt verspreid door dieren zoals bijen en gekko’s. Via flapjes kunnen lezers een bloem van binnen bekijken. Daarnaast bevat het een activiteit waarbij een bestuivingstoverstaf wordt gemaakt voor eigen onderzoek. De inhoud combineert natuuronderwijs met verkenning en doe-elementen.
Tekst achterflap
Doe mee aan het Grote Bestuivingsonderzoek!
Ontdek hoe kleurige bloemen uitgroeien tot het overheerlijke fruit dat wij eten, dankzij de magische wereld van de bestuiving. Open de flapjes om een bloem vanbinnen te bestuderen en ontmoet de geweldige dieren die stuifmeel verspreiden, zoals bijen, maar ook gekko’s. Maak tot slot een bestuivingstoverstaf voor je eigen bestuivingsonderzoek!
Beschrijving
Doe mee aan het Grote Bestuivingsonderzoek!
Ontdek hoe kleurige bloemen uitgroeien tot het overheerlijke fruit dat wij eten, dankzij de magische wereld van de bestuiving. Open de flapjes om een bloem vanbinnen te bestuderen en ontmoet de geweldige dieren die stuifmeel verspreiden, zoals bijen, maar ook gekko’s. Maak tot slot een bestuivingstoverstaf voor je eigen bestuivingsonderzoek!
Details
| EAN : | 9789465000299 |
| Uitgever : | De Vier Windstreken |
| Publicatie datum : | 25-04-2025 |
| Uitvoering : | Hardback |
| Taal/Talen : | Nederlands |
| Hoogte : | 295 mm |
| Breedte : | 254 mm |
| Dikte : | 14 mm |
| Gewicht : | 587 gr |
| Status : | Bestelbaar bij leverancier |
| Aantal pagina's : | 36 |
| Keywords : | bestuiving;bijen;bloemen;dieren;insecten;natuur;onderzoek;planten;stuifmeel;tuin;voeding;voortplanting;fruit;gekko’s;flapjes;bloem vanbinnen;bestuivingstoverstaf |
Over bloemen, beestjes en hoe daar fruit van komt
De stuifmeelspeurders laat zien hoe stuifmeel op reis gaat: via wind, insecten, vogels en zelfs vleermuizen. Van zelfbestuiving tot kruisbestuiving. Overdag én 's nachts.
Kinderen ontdekken hoe vruchten ontstaan, wat bestuivers als beloning krijgen en waarom we van sommige planten, zoals de groenten, niet de vrucht eten maar de wortel of het blad.
Een helder opgebouwd prentenboek dat natuur en wetenschap toegankelijk maakt. En nog verrassend leerzaam is voor wie voorleest.
Waarom een favoriet?
- Omdat kinderen hier ontdekken dat fruit niet zomaar groeit
- Omdat bestuiving klaar en duidelijk wordt uitgelegd
- Omdat naast insecten ook andere bestuivers aan het werk zijn
- Omdat het ook over groenten gaat en dat verrast (misschien)
- En omdat kinderen na dit boek anders gaan kijken naar bloemen en hun bord
-
-
-